«Єдиний Центр» закликає владу не підігрувати радикалам по обидві сторони кордону

«Єдиний Центр» закликає владу не підігрувати радикалам по обидві сторони кордону

Закарпатська обласна організація політичної партії «Єдиний Центр» заявляє, що будь-які розмови про розміщенні на території краю моніторингових місій ОБСЄ – це підігрівання радикалам по обидві сторони кордону.

Новинавсі друкуватиДрукувати

Жителі Чопа схилили голови у скорботі за жертвами Голодомору
2008-11-24 15:44:00

Жителі Чопа схилили голови у скорботі за жертвами Голодомору

В прикордонному Чопі мітинг-реквієм відбувся 22 листопада 2008 року біля пам’ятника невинним жертвам Другої світової війни. Мешканці міста підходили до пам’ятника, покладали вінки та колоски пшениці. Відкрила мітинг мер міста, голова Чопської міської організації Єдиного Центру Галина Цар.

            У своєму виступі вона наголосила, що Голодомор 1932-33 років на Україні назавжди залишиться в пам’яті українців однією з найстрашніших сторінок нашого минулого.
             Місто Чоп та загалом Закарпатська область знаходились в той час у складі Чехо-Словацької республіки. Голоду не було. Трагічні події в Україні приховувались від міжнародної спільноти і мало хто у Закарпатті знав про цю подію. Довгі роки вважалося що в нашому місті немає очевидців голодомору. Жертвами сталінських репресій були не тільки українці. Зокрема, наприкінці Другої світової війни в сталінських таборах смерті опинились тисячі угорців, які не могли нести відповідальність за дії злочинного уряду Горті – союзника фашистської Німеччини.
         «Чопська міська рада започаткувала Книгу Пам’яті. Перші сторінки її присвячені мешканцям міста - свідкам трагедії 30-х років,  – зазначила Галина Цар. -   Її продовженням будуть спогади очевидців про пережите, розповіді сучасників про почуте. І тоді все залишиться в нашій пам’яті, і ніхто не піде у забуття. Це справа нашого обов’язку, нашого сумління.»
          До присутніх звернулись священники Православної церкви Успіння Святої Богородиці отець Миїхаїл та отець Віталій. Вони разом з присутніми помолились за невинно загублені жертви голодомору.
          З літературною композицією виступили старшокласники загальноосвітніх шкіл міста. Після запалення свічок і хвилини мовчання звучали слова пісні «Свіча» у виконанні Оксани Білозір. В ті хвилини учасники мітингу покладали свічки до підніжжя пам’ятника у формі хреста.
        Учасники мітингу також слухали виступ Президента України Віктора Ющенка та вшанували пам\'ять замучених голодом хвилиною мовчання.
 

Чопської міської організації Єдиного Центру

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"