«Єдиний Центр» закликає владу не підігрувати радикалам по обидві сторони кордону

«Єдиний Центр» закликає владу не підігрувати радикалам по обидві сторони кордону

Закарпатська обласна організація політичної партії «Єдиний Центр» заявляє, що будь-які розмови про розміщенні на території краю моніторингових місій ОБСЄ – це підігрівання радикалам по обидві сторони кордону.

Новинавсі друкуватиДрукувати

На Берегівщині відбувся мітинг-реквієм за жертвами Голодомору
2008-11-25 15:28:00

На Берегівщині відбувся мітинг-реквієм за жертвами Голодомору

22 листопада у селі Квасово відбувся мітинг-реквієм, присвячений 75 роковинам великої біди для всіх українців - Голодомору 1932-33 років. В цей день на площі біля сільської ради зібралися люди, аби вшанувати пам’ять про загиблих під час сталінського терору. Багато хто тримав в руках колоски пшениці, перев’язані чорною стрічкою - печальний символ геноциду проти України та її народу.

        Зі словом виступив голова Берегівської районної адміністрації Володимир Трикур. Він закликав схилити голови перед невинними жертвами, зауваживши, що ми ніколи не повинні забувати про те, що сталося, аби подібного більше ніколи не повторилося.
          Вшанували жертв Голодомору хвилиною мовчання. Місцевий священик о. Віталій Полянський відслужив панахиду. Відбулося покладання квітів та вінків до пам’ятного знаку, який символізує матір з дитиною та нелегку долю нашої країни. Кожен з присутніх запалив свічки, які були викладені на площі у вигляді хреста, а розпочали цю церемонію голова РДА Володимир Трикур та заступник голови райради, голова районної організації Єдиного Центру Іштван Петрушка.
         Хоча трагедія тих часів не торкнулася закарпатської землі, але про Голодомор в Україні тут знали - через свідчення очевидців, з газетних публікацій. Закарпатці співчували жертвам сталінізму, однак допомогти не могли. Хоча нещодавно з’явилися свідчення, що було зібрано декілька підвод із зерном для голодуючих братів та сестер, однак тодішня влада заборонила їм перетинати Карпати.
          А у Квасові живе 80-річна Федора Іванівна Боляча, очевидець жахіть 1930-х років в Україні. Тоді вона мешкала у селі на Черкащині. Більшість односельців старенької загинули саме під час Голодомору, вона дивом вижила. Тепер її забрала до себе дочка Валентина. Однак на мітинг, присвячений роковинам, Федора Іванівна не прийшла - дуже важко виходити з хати, ноги вже не тримають...
         Цього дня у кожній українській родині, де згадували про трагедію Голодомору, на вікні запалили свічу пам’яті. Маємо пам’ятати...
 

Берегівської районної організації Єдиного Центру

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"