Заява фракції Єдиного Центру у Закарпатській обласній раді

Заява фракції Єдиного Центру у Закарпатській обласній раді

Фракція Єдиного Центру виступає категорично проти будь-яких спекуляцій на мовній темі в освітній реформі. Так само, як і наші західні сусіди, ми вважаємо, що знання державної мови є одним із головних ідентифікаторів належності до держави.

Новинавсі друкуватиДрукувати

Єдиноцентристи вимагають від влади звернути увагу на проблему двозмінного навчання в одній зі шкіл Іршавщини та перевести її на однозмінне
2017-09-04 14:58:00

Єдиноцентристи вимагають від влади звернути увагу на проблему двозмінного навчання в одній зі шкіл Іршавщини та перевести її на однозмінне

Єдиноцентристи, помічник народного депутата України Михайло Ловга та депутат Закарпатської обласної ради від Єдиного Центру Петро Добромільський вчергове порушують перед владою проблемне питання про переведення школи села Довге Іршавського району з двозмінного навчання на однозмінне.

Зокрема, Михайло Ловга підготував відповідне звернення до Президента, Прем'єр-міністра та Міністра освіти і науки України.

 

"Даний навчальний заклад є найбільшим у районі. У другій половині дня будуть навчатися понад 200 учнів. Батьки учнів, котрі займаються у другу зміну, хвилюються за своїх дітей, які щоденно наражаються на небезпеку, адже школярі повертаються зі школи о 20-й годині", - зокрема, йдеться у зверненні, яке буде направлено вже найближчим часом.

 

Михайло Ловга зауважує, що окрім цього, двозмінне навчання суперечить і чинному законодавству України, а саме п.9.10 вимог Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу ДСанПіН 5.5.2.008-01 (Санітарних правил), погоджених листом Міносвіти і науки України. А також наголошує, що з огляду на рекомендації лікарів, психологів, педагогів і Міністерства освіти і науки, навчання у другу зміну є шкідливим для фізичного і психологічного здоров'я дітей.

 

Єдиноцентрист просить вище керівництво держави якомога швидше втрутитися в дану ситуацію та вирішити проблему двозмінного навчання на державному рівні в найкоротші строки.

 

Щодо вирішення даного проблемного питання, яке вкрай турбує батьків учнів школи, руку на пульсі тримає й депутат Закарпатської обласної ради від Єдиного Центру Петро Добромільський.

 

Зокрема, ще в травні цього року під час засідання сесії облради ним було подано депутатський запит щодо переведення школи села Довге на однозмінне навчання. Також депутат просив й забезпечити шкільним автобусом цей навчальний заклад. Проте, на жаль, на сьогодні ці питання так і залишаються невирішеними.

 

"Вирішити проблему двозмінного навчання і перевести школу на однозмінне - про це в один голос просять і батьки, і керівництво школи. Адже, як повідомили, уроки в першу зміну закінчуються о 14-й годині, а друга зміна - після 19-ї, а це в осінньо-зимовий період - уже темрява. Окрім усього, шкільний автобус також відсутній в цьому навчальному закладі. На засіданні сесії облради у травні я звертався із депутатським запитом про вирішення і проблеми двозмінного навчання, і щодо виділення шкільного автобусу.

 

Наразі, спільно із громадськістю Довгого та педагогічним колективом по допомогу будемо звертатися до Міністерства освіти і науки", - зазначив Петро Добромільський. 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"