«Єдиний Центр» закликає владу не підігрувати радикалам по обидві сторони кордону

«Єдиний Центр» закликає владу не підігрувати радикалам по обидві сторони кордону

Закарпатська обласна організація політичної партії «Єдиний Центр» заявляє, що будь-які розмови про розміщенні на території краю моніторингових місій ОБСЄ – це підігрівання радикалам по обидві сторони кордону.

Новинавсі друкуватиДрукувати

Володимир Шкріба: Влада повинна вжити всіх можливих дієвих заходів для підвищення рівня безпеки дорожнього руху
2017-09-08 15:03:00

Володимир Шкріба: Влада повинна вжити всіх можливих дієвих заходів для підвищення рівня безпеки дорожнього руху

Високий рівень ДТП, катастрофічна кількість смертей і травматизму на дорогах - одна з тих проблем, вирішення якої ігнорувати не можна.

Вирішувати її потрібно на рівні держави, системно, і відкладати так само - не можна. Про це заявив керівник секретаріату Єдиного Центру Закарпаття Володимир Шкріба.
"Ситуація щодо аварійності на автошляхах не перестає привертати увагу й викликати занепокоєння. Адже, за даними МОЗ, як не так давно повідомляв заступник директора Департаменту МОЗ України Андрій Гаврилюк під час прес-конференції, в Україні найвища смертність на дорогах серед усіх країн Європи, і, зокрема, першою за поширеністю причиною смерті серед молоді віком від 15 до 24 років є саме ДТП.
Але і цих даних не потрібно, аби бачити й розуміти, що стан справ на дорогах є дійсно катастрофічним. Якщо говорити лише про нашу область, то що ми бачимо? Повідомлення про ДТП - чи не щодня. Травмування й смертність - не такі вже поодинокі випадки. І це не може не привертати увагу й не викликати стурбованість. Це навіть не те, що турбує, це жахає. І говорить про те, що максимальна увага всіх до проблеми аварійності на дорогах - і на рівні держави, і громадськості, взагалі кожного - та серйозна наполеглива робота у напрямку її вирішення, підвищення рівня безпеки дорожнього руху - це є гостра необхідність", - зауважив Володимир Шкріба.
Він наголосив, що будь-яке питання, яке стосується здоров'я та житття людей, - завжди з найважливішого. І, підкреслив, ні ігнорувати, ні відкладати вирішення таких питань - не можна.
"В першу чергу, проблема на автодорогах просто не може не помічатися державою. Цього просто не повинно бути. Саме на рівні держави потрібно її вирішувати. І підхід у вирішенні проблеми аварійності на автошляхах має бути системним. Адже, проблема не є суто, наприклад, у поганих дорогах чи у тому, що штрафи замалі. Ті ж самі штрафи, до прикладу, вони потрібні, звісно, але ж, на превеликий жаль, когось вони і не лякають зовсім, і позбавлення прав керувати транспорним засобом чи й позбавлення волі - теж не лякають, бо існує ймовірність того, що той хтось все "порішає", як то кажуть, і все, відповідальності уникне. Тобто, так, потрібні відповідні закони, але головне - потрібно, аби вони працювали. Щоб за нехтування законом, Правилами дорожнього руху відповідав кожен, незалежно ні від чого. Аби не було безкарності, кожен має чітко знати, що покарання - невідворотне і уникнути його жодним чином не вдасться.
Окрім цього, не слід випускати з уваги й необхідність аналізу ДТП - де вони стаються, що призводить, яка причина і т.д., щоб мати змогу зрозуміти, що змінити і що робити, і цей аналіз, контроль ситуації і, головне, вчасне і правильне реагування - повинно бути постійно. Не слід ігнорувати й різні інформаційні кампанії щодо забезпечення безпеки на дорогах, вони необхідні. Потрібно максимально стимулювати використовувати ті ж ремені безпеки чи ж щоб не сідали за кермо у стані алкогольного сп’яніння, тощо. Як потрібна і пропаганда дотримання Правил та забезпечення безпеки на дорогах. І виховувати культуру поведінки та відповідальність учасників дорожнього руху треба з раннього дитинства, і в дитсадках та школах цьому також повинна приділятися належна увага.
Тобто, знову ж таки, проблема аварійності, високого рівня травматизму і смертності на дорогах є набагато глибшою, ніж здається на перший погляд. Її необхідно вирішувати системно. І в першу чергу, на державному рівні, влада повинна вжити для її вирішення всіх заходів, які тільки є можливими. Проте не тільки вона одна. Роль громадськості також є важливою, роль кожного. Бо це проблема, яка стосується кожного", - зазначив керівник секретаріату Єдиного Центру Закарпаття.

 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"