Заява фракції Єдиного Центру у Закарпатській обласній раді

Заява фракції Єдиного Центру у Закарпатській обласній раді

Фракція Єдиного Центру виступає категорично проти будь-яких спекуляцій на мовній темі в освітній реформі. Так само, як і наші західні сусіди, ми вважаємо, що знання державної мови є одним із головних ідентифікаторів належності до держави.

Новинавсі друкуватиДрукувати

Володимир Шкріба: Влада повинна вжити всіх можливих дієвих заходів для підвищення рівня безпеки дорожнього руху
2017-09-08 15:03:00

Володимир Шкріба: Влада повинна вжити всіх можливих дієвих заходів для підвищення рівня безпеки дорожнього руху

Високий рівень ДТП, катастрофічна кількість смертей і травматизму на дорогах - одна з тих проблем, вирішення якої ігнорувати не можна.

Вирішувати її потрібно на рівні держави, системно, і відкладати так само - не можна. Про це заявив керівник секретаріату Єдиного Центру Закарпаття Володимир Шкріба.
"Ситуація щодо аварійності на автошляхах не перестає привертати увагу й викликати занепокоєння. Адже, за даними МОЗ, як не так давно повідомляв заступник директора Департаменту МОЗ України Андрій Гаврилюк під час прес-конференції, в Україні найвища смертність на дорогах серед усіх країн Європи, і, зокрема, першою за поширеністю причиною смерті серед молоді віком від 15 до 24 років є саме ДТП.
Але і цих даних не потрібно, аби бачити й розуміти, що стан справ на дорогах є дійсно катастрофічним. Якщо говорити лише про нашу область, то що ми бачимо? Повідомлення про ДТП - чи не щодня. Травмування й смертність - не такі вже поодинокі випадки. І це не може не привертати увагу й не викликати стурбованість. Це навіть не те, що турбує, це жахає. І говорить про те, що максимальна увага всіх до проблеми аварійності на дорогах - і на рівні держави, і громадськості, взагалі кожного - та серйозна наполеглива робота у напрямку її вирішення, підвищення рівня безпеки дорожнього руху - це є гостра необхідність", - зауважив Володимир Шкріба.
Він наголосив, що будь-яке питання, яке стосується здоров'я та житття людей, - завжди з найважливішого. І, підкреслив, ні ігнорувати, ні відкладати вирішення таких питань - не можна.
"В першу чергу, проблема на автодорогах просто не може не помічатися державою. Цього просто не повинно бути. Саме на рівні держави потрібно її вирішувати. І підхід у вирішенні проблеми аварійності на автошляхах має бути системним. Адже, проблема не є суто, наприклад, у поганих дорогах чи у тому, що штрафи замалі. Ті ж самі штрафи, до прикладу, вони потрібні, звісно, але ж, на превеликий жаль, когось вони і не лякають зовсім, і позбавлення прав керувати транспорним засобом чи й позбавлення волі - теж не лякають, бо існує ймовірність того, що той хтось все "порішає", як то кажуть, і все, відповідальності уникне. Тобто, так, потрібні відповідні закони, але головне - потрібно, аби вони працювали. Щоб за нехтування законом, Правилами дорожнього руху відповідав кожен, незалежно ні від чого. Аби не було безкарності, кожен має чітко знати, що покарання - невідворотне і уникнути його жодним чином не вдасться.
Окрім цього, не слід випускати з уваги й необхідність аналізу ДТП - де вони стаються, що призводить, яка причина і т.д., щоб мати змогу зрозуміти, що змінити і що робити, і цей аналіз, контроль ситуації і, головне, вчасне і правильне реагування - повинно бути постійно. Не слід ігнорувати й різні інформаційні кампанії щодо забезпечення безпеки на дорогах, вони необхідні. Потрібно максимально стимулювати використовувати ті ж ремені безпеки чи ж щоб не сідали за кермо у стані алкогольного сп’яніння, тощо. Як потрібна і пропаганда дотримання Правил та забезпечення безпеки на дорогах. І виховувати культуру поведінки та відповідальність учасників дорожнього руху треба з раннього дитинства, і в дитсадках та школах цьому також повинна приділятися належна увага.
Тобто, знову ж таки, проблема аварійності, високого рівня травматизму і смертності на дорогах є набагато глибшою, ніж здається на перший погляд. Її необхідно вирішувати системно. І в першу чергу, на державному рівні, влада повинна вжити для її вирішення всіх заходів, які тільки є можливими. Проте не тільки вона одна. Роль громадськості також є важливою, роль кожного. Бо це проблема, яка стосується кожного", - зазначив керівник секретаріату Єдиного Центру Закарпаття.

 

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"