«Єдиний Центр» закликає владу не підігрувати радикалам по обидві сторони кордону

«Єдиний Центр» закликає владу не підігрувати радикалам по обидві сторони кордону

Закарпатська обласна організація політичної партії «Єдиний Центр» заявляє, що будь-які розмови про розміщенні на території краю моніторингових місій ОБСЄ – це підігрівання радикалам по обидві сторони кордону.

Новинавсі друкуватиДрукувати

Чопські активісти Єдиного Центру згадують жертв Голодомору
2008-11-13 11:23:00

Чопські активісти Єдиного Центру згадують жертв Голодомору

Нещодавно у Чопському прикордонному загоні проведено лекцію з висвітлення теми Голодомору в Україні 1932-1933 років. Даний захід відбувся за ініціативи голови Чопської міської організації Єдиного Центру Галини Цар та за участю вчителя історії, активіста Чопської міської організації Єдиного Центру, депутата міської ради Бориса Марухнича.

         60 службовців – прикордонників, небайдужих до вивчення історії нашої держави, мали змогу відкрити для себе сторінки 30-років, часу правління Сталіна. У своєму виступі Борис Марухнич підкреслив факт геноциду українського народу в 1932-1933 роках. „Якщо не назвати злочини злочинами – сказав виступаючий - і не засудити систему, яка розділяла людей на героїв і ворогів, то ми ніколи не піднімемось з колін”, - підсумував Борис Іванович.
         Присутні також змогли переглянути документальний фільм „Великий злам”. А відтак службовці взяли активну участь в обговоренні трагічної для українського народу теми; говорили і про участь молодого покоління в творенні історії.
        Мер Чопа, очільник міської організації Єдиного Центру Галина Цар зазначає: «Можна призвичаїтись до всього - до репресій, до війни, особливо, якщо серед жертв не ти, не твої рідні, друзі. Але не нами придумано: хто зневажає своє минуле, той позбавлений майбутнього. Тому я завдячую Президентові України Віктору Ющенку, який зумів поставити питання Голодомору по -державницьки. Як результат, чимало країн визнали Голодомор 1932—1933 років геноцидом українського народу. Серед них — США, Канада, Грузія, Естонія, Польща, Угорщина, Литва, Італія, Аргентина, Іспанія, Перу. Інші – в роздумах. Та, зрештою, важливо, аби передовсім наш народ поставився до цього з усією відповідальністю заради прийдешніх поколінь, бо ж сказано: хто не пам’ятає чи не хоче пам’ятати своєї історії, той ризикує діждатися її повторення. Адже, як розповідають експерти, смертність у 1932-1933 рр. була такою високою, що чимало сільських рад припиняло реєстрацію кончин. А древні мудреці вважали: якщо згадати ім’я полеглої людини - її дух воскресне».
          Тема голодомору як геноциду українського народу обговорювалась 11 листопада і у військовій частині Т-0300. На цей раз слухачами були юні солдати строкової служби, які ще недавно сиділи за шкільними партами, майже всі вони прибули на службу із Житомирської області. Багато хто з них згадав перекази своїх дідусів і бабусь про трагічні події голодомору, свідками яких були їхні батьки.
 

Прес-служби Чопської міської ради та Прес-служби Закарпатської обласної організації Єдиного Центру

Останні новинивсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"