«Єдиний Центр» закликає владу не підігрувати радикалам по обидві сторони кордону

«Єдиний Центр» закликає владу не підігрувати радикалам по обидві сторони кордону

Закарпатська обласна організація політичної партії «Єдиний Центр» заявляє, що будь-які розмови про розміщенні на території краю моніторингових місій ОБСЄ – це підігрівання радикалам по обидві сторони кордону.

Позиція партії друкуватиДрукувати

Сільське господарство

Іван Балога: Цьорічний держбюджет стане справжнім випровбуванням для агропромислового комплексу
2009-04-01 12:23:00

Іван Балога: Цьорічний держбюджет стане справжнім випровбуванням для агропромислового комплексу

За словами голови Закарпатської обласної організації Єдиного Центру Івана Балоги, зважаючи на світову фінансову та економічну кризу, чимало країн Європи, де розвинуте сільське господарство, цього року вирішили посильно дотувати виробництво сільгосппродукції. Україна теж може вистояти в період кризи, забезпечивши продукцією тваринництва та рослинництва не лише себе, а й інші країни.

      Натомість, зазначає Іван Балога, вітчизняний уряд цих тенденцій або не відчуває, або не хоче над цим питанням працювати.
      - 2008 рік став для сільгоспвиробників знову роком виживання, - наголошує голова обласної організації Єдиного Центру, - бо як інакше можна назвати ситуацію за відсутності доступного кредитування, неефективної бюджетної політики та цінового хаосу?
     На переконання Балоги, відверта байдужість уряду до проблем аграріїв відслідковувалася протягом всього минулого року. Насамперед це стосується ринку зерна.
     - Зібравши у 2008 році рекордний урожай зернових, селянин практично залишився зі збитками, - підкреслює очільник закарпатських єдиноцентристів.- Поясню чому. Весною минулого року аграрії з усіх куточків країни зверталися в уряд з проханням скасувати обмеження на експорт зерна. Зважаючи на надзвичайно оптимістичні прогнози урожаю-2008, необхідно було якнайшвидше реалізувати запаси зерна. Не дозволивши цього, уряд спричинив те, що в країні 6 мільйонів тонн зерна залишилися в зерносховищах. Ще наприкінці серпня Юлія Тимошенко заявила, що стурбована зниженням цін на фуражне зерно. Для того, щоб підвищити їх, Кабмін пообіцяв встановити мінімальні ціни на пшеницю, а також пригрозив трейдерам, які не будуть купувати зерно, несвоєчасним поверненням ПДВ. Однак мінімальні ціни так і не встановили.
     На думку Івана Балоги, в умовах наростаючої кризи необхідно було вжити низку заходів, які б мінімізували її вплив на сільське господарство.
    - Натомість бюджет-2009 може стати справжнім випробовуванням для агропромислового комплексу, - впевнений Балога. - Запропонована урядом підтримка села є свого роду експериментом на виживання. Питома вага видатків у держбюджеті на сільське господарство скорочена майже удвічі – до 2,9 відсотка. Фінансування державних програм з підтримки сільського господарства скорочено у три рази! Зокрема, бюджетна дотація на державну підтримку тваринництва зменшена на 2,7 мільярда гривень. Фінансову підтримку підприємств агропромислового комплексу через механізм здешевлення кредитів зменшено на 1,35 млрд. гривень. Повністю припинено фінансування компенсації вартості придбаної аграріями сільгосптехніки вітчизняного виробництва.
  "В надзвичайно складних умовах працюватимуть і переробні підприємства: запровадження з 2009 року спеціального режиму оподаткування, що передбачає сплату переробниками 20 відсотків ПДВ, призведе в першу чергу до здорожчання м’яса та молока", - наголошує Іван Балога.

 

Останні новинивсі

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"