«Єдиний Центр» закликає владу не підігрувати радикалам по обидві сторони кордону

«Єдиний Центр» закликає владу не підігрувати радикалам по обидві сторони кордону

Закарпатська обласна організація політичної партії «Єдиний Центр» заявляє, що будь-які розмови про розміщенні на території краю моніторингових місій ОБСЄ – це підігрівання радикалам по обидві сторони кордону.

Публікаціявсі друкуватиДрукувати

Віктор Балога збудував нашим дітлахам справжню казку
2009-12-07 14:50:00

Віктор Балога збудував нашим дітлахам справжню казку

Коли дивишся на цю будівлю, вона здається палацом. Двоповерхова споруда так і проситься в якийсь історичний фільм. Насправді ж це не маєток аристократів, а суперсучасний дитячий садок, який збудував для наших дітлахів Віктор Балога.

Гадаю, жодного подібного дошкільного навчального закладу нема на Закарпатті. Але про такий мріють чимало наших краян. Раніше на місці садочка стояла стара хата. Першим її мешканцем завидівчани пам’ятають церковного дяка. Коли прийшла радянська влада, того вигнали, будівлю відібрали і відкрили в ній відділення школи, куди ходила частина сільських дітей.

 

Десь у середині 70-их років минулого століття, коли збудували нову школу, у тому приміщенні відкрили дитячий садок, який функціонував до 1985 року. Але він не вміщав усіх дітей, тому в нашому, хай і невеликому селі на 1660 мешканців, відкрили ще один дошкільний заклад. А будівля старого стояла пусткою і розсипалася.

 

Після Великодня позаминулого року Віктор Балога зібрав депутатів сільради і запропонував обговорити можливість будівництва нового садка. Народні обранці на сесії погодилися старий розібрати і на його місці спорудити новий. Почали роботу взимку 2008-го і за півтора року садок був готовий. У новобудову ми перевели обидві групи з колишнього дошкільного навчального закладу, який, хоча ще й стоїть, але ремонту не підлягає. Також тут навчаються школярі-першокласники. На щастя, дітей вистачає, в останні кілька років трохи зросла народжуваність.

 

Будівництво нового садка було пріоритетом для нашої громади. Це наболіле питання. Старий садок перебував у аварійному стані, його слід було закривати. Державних коштів на зведення нового приміщення не було і не планувалося. Тому допомога Віктора Івановича стала доречною і надзвичайно вчасною.

 

Усе будівництво, починаючи із замовлення проектної документації, велося за кошти мецената. Віктор Іванович не любить хизуватися витраченими на благодійництво коштами. Але можна уявити, в яку суму обійшлася повністю укомплектована двоповерхова споруда загальною площею 1700 квадратних метрів із сучасним опаленням, душовими кабінами, ігровим майданчиком, актовим і спортивним залами і навіть власною пральнею. Додам, що, крім традиційних штатних працівників, тут трудяться ще й сторож та двірник. Зараз у дитсадку 43 дітей. За їх харчування платять батьки, а комунальні послуги відшкодовує сільська рада. Також ми гордимося, що виховний і навчальний процеси у садочку проходять за новою програмою, якою наразі мало де ще послуговуються.

 

До речі, садок – далеко не єдина поміч Віктора Балоги нашому селу. Він за власні кошти зробив у Завидові ще багато корисного. Наприклад, свого часу було проведено газопровід, збудовано пекарню, відкрито новий магазин, почали працювати різні виробничі лінії. Наразі триває будівництво дороги до кладовища в урочищі Гармановець. А в плані розвитку села передбачено поблизу дитсадка звести нові адмінбудівлі – сільради, амбулаторії, пошти, клубу, центру зв’язку.

 

Також завдяки Віктору Балозі наше село забезпечується якісною водою. Ми пробурили нову свердловину, облаштували центральний водопровід довжиною понад 3 кілометри, у 250 будинках, що до нього під’єднані, є лічильники. Далі плануємо забезпечити нею вулиці Горького і Пушкіна, де розташовані решта 170 будинків. Коли це зробиться, усі завидівці матимуть постійне якісне водопостачання.

 

Наші односельчани помітили, що Віктор Балога особливо дбає про дітей та молодь. Так, у сільській школі збудували нову економну котельню, вікна і двері замінили на металопластикові, відремонтували актовий та спортивний зали, закупили спортінвентар і необхідні меблі. Приміщення колишньої шкільної котельні переобладнали під міні-спорткомплекс, крім того, збудували новий спортивний майданчик для школярів і ще один – для молоді села.

Дмитро Феньов, сільський голова Завидова "Старий Замок Паланок"

Останні публікаціївсі

Газета "Єдиний Центр"всі

Газета "Эдиний Центр"